Parashikimi i fatit per diten e sotme, 16 shtator 2017

DASHI
Fale ndikimit te madh te Jupiterit, ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një dite vërtet te veçante sot. Ata di flasin hapur me partnerin dhe madje do ndihen gati te bëjnë edhe sakrifica për te përjetuar emocione te veçanta. Beqaret do bëjnë shume persona për vete dhe do kenë mundësi te bëjnë edhe zgjedhjen me te mire. Sektori i financave do jene te paqëndrueshëm, kështu qe kujdes me çdo shpenzim.
DEMI
Dite mjaft harmonike do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndani çdo gjë me atë qe keni ne krah dhe emocionet do jene te fuqishme. Beqaret ka shume mundësi te fillojnë te ndiejnë për një mik te cilit duhet te gjejnë mënyrën e duhur për t’ia thënë. Buxhetin do e keni me shume ne vëmendje dhe do arrini ta mbani situatën nen kontroll duke shpenzuar me maturi.
BINJAKET
Jeta juaj ne çift nuk ka për te qene shume e mire sot. Do keni edhe debate shume te forta dhe mund te mendoni për ndarje. Gjithsesi mire është qe para marrjes se vendimeve përfundimtare te bëni edhe një diskutim te sinqerte. Beqaret nuk do kenë me shume fat ne dashuri. Buxheti nuk ka për te qene shume i mire, prandaj lërini për me vone disa investime te programuara.
GAFORRJA
Disa nga ata qe janë ne një lidhje mund te kalojnë vështirësi sot, por gjithsesi nuk do ndodhe asgjë për t’u frikësuar. Një pjese tjetër do kalojnë një dite te zakonshme. Beqaret duhet te jene me te hapur ndaj ftesave qe do iu bëhen se[se dikush mund te jete personi i tyre i ëndrrave. Për financat do jete dite delikate, megjithatë me pak përkujdes dhe mbështetje nga te afërmit mund t’ia dilni mbanë.
LUANI
Ka mundësi qe mëngjesi te jete pak i zymte sot për juve qe jeni ne një lidhje. Do debatoni për disa gjera pa shume peshe dhe do mërziteni kot se koti. Për fat disa miq do ju këshillojnë dhe do ndryshoni sjellje. Beqaret do kenë mundësi te jashtëzakonshme për te takuar princin e kaltër. Buxhetin do arrini ta mbani nen kontroll dhe madje mund te mbështesni paksa edhe te afërmit qe do kenë nevoje..
VIRGJERESHA
Dite e ekuilibruar dhe shume e bukur ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Ju dhe ai qe keni ne krah do jeni çifti perfekt dhe do diskutoni me ëmbëlsi për gjithçka. Beqaret do jene pasionante dhe do fillojnë menjëherë një lidhje elektrizuese. Me shpenzimet tregohuni sa me vigjilente dhe keni për ta pare se nuk do ju ndodhin probleme apo vështirësi.
PESHORJA
Dite jo e mire do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mund te debatoni here pas here me partnerin dhe nuk do pranoni te hapni rruge. Beqaret do i vene një synim vetes dhe do arrijnë ta përmbushin atë me sukses. Ne fakt edhe yjet sot i kane ne anën e tyre. Gjendja financiare do mbetet e mire sepse gjithmonë do dini sa shpenzime te kryeni.
AKREPI
Ju te dashuruarit do bëni te pamundurën qe ta përmirësoni jetën ne çift gjate kësaj dite. Edhe pse do lodheni pak, do ja arrini qëllimit. Beqaret do jene te parrezistueshem dhe do marrin ftesa te njëpasnjëshme. Le t’i shohin rastet me kujdes dhe me pas te bëjnë zgjedhjen përfundimtare. ne planin financiar do jeni me shume fat dhe gjendja do ketë përmirësime te jashtëzakonshme.
SHIGJETARI
Dita e sotme do ketë vetëm diell për ju qe jeni ne një lidhje. Do i pranoni gabimet qe keni bere dhe do gjeni një mënyrë te shkëlqyer për te kërkuar falje. Beqaret edhe sikur te mos duan nuk do e shmangin dot një dashuri me shikim te pare. Për financat perspektivat do jene te mira. Nëse bëni një menaxhim me te kujdesshëm mund te ketë edhe goxha përmirësime.
BRICJAPI
Dite shume e trazuar do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni te dy palët kokëfortë dhe nuk do pranoni te falni apo te hapni rruge. Beqaret do kenë një dite intensive e te mbushur me takime te jashtëzakonshme. Edhe sikur te mos duan nuk do mund ta shmangin dot një lidhje. Me shpenzimet do jeni goxha te matur dhe do arrini ta mbanin situatën te stabilizuar.
UJORI
Jeta juaj ne çift do jete shume e mire gjate gjithë kësaj dite, megjithatë te dy palët do mendoni t’i jepni edhe me shume alegri situatës. Çdo çast ka për te qene fantastik. Beqaret do bien ne dashuri me një mik te vjetër dhe do kenë druajtje t’ia shprehin ndjenjat. Për financat qielli do jete ne avantazh dhe gjendja do ketë goxha përmirësime. Mund te kryeni edhe ndonjë investim me tepër.
PESHQIT
Here pas here do ketë edhe tension ne jetën tuaj ne çift sot dhe ne disa momente do ndiheni keq. As miqtë e ngushte nuk do arrijnë dot t’iu ngushëllojnë. Beqaret do bëjnë çfarë te jete e mundur për te realizuar takime sensacionale dhe do ja arrijnë qëllimit. Ne planin financiar duhet te tregoheni sa me realiste ne mënyrë qe gjendja te mbetet e ekuilibruar dhe pa probleme.