Nigeriani Orelesi i “Skenderbeut” vishet kuqeblu, Vllaznia vijon perforcimin

Nuredin Orelesi do te jete kete sezon futbollist i Vllaznise. Lojtari me ngjyre ka luajtur fillimit me Dinamon ne 2010- 2011 dhe me pas Skenderbeun, duke u shpallur edh 3 here kampion i vendit me korcaret. Afrimi i Orelesit konsiderohet nje perforcim i vlefshem per trainerin Armanco Cungu. Pritet qe pervec rinovimeve ne kontigjentin aktual te Vllaznise, te kete edhe 2-3 blerje cilesore te cilat nuk dekonspirohen nga stafi shkodran. Vllaznia kete sezon pretendon nje paraqitje me te mire se vitet e fundit, ku pergjithesisht ka luftuar per te mos rene nga Superliga. /ShkodraWeb/