TEATRI KOMBËTAR/ Artistët reagim të fortë: Të ndalen urgjent planet shkatërrimtare…

Prej më shumë se dy dekadash teatri shqiptar gjendet nën përbaltjen prej autoriteteve qeverisëse, përballë trysnive të pandërprera për t’u dëbuar prej shtëpisë së tyre, përballë shurdhërisë së pushteteve dhe…

Var veten 54- vjeçari shqiptar në Greqi, ndodhej në paraburgim- i skadoi leja e qëndrimit

Një shqiptar është gjetur i pajetë në një burg në Kretë të Greqisë. Shqiptari ndodhej në qelinë e paraburgimit. Mediat fqinje raportojnë se 54-vjeçari shqiptar ka varur veten me çarçaf. Ngjarja…

VETTINGU/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ndërpret verifikimin e pasurisë së Adriatik Llallës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka bërë të ditur sot se ka ndërprerë vettingun për Adriatik Llallën, pak ditë pasi ai refuzoi të marrë një pozicion në Gjykatën e Apelit…

Plagosja dyfishe në Tiranë, policia jep versionin e ngjarjes: I qëlloi pronari i lokalit

Më datë 16.02.2018, rreth orës 12:30, në rrugën “Irfan Tomini”, gjatë një konflikti të çastit janë plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasit R. H., 31 vjeç dhe Gj.P. 27…

Sherri në mes grupeve, identifikohet njëri nga të plagosurit në kryeqytet

Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pak minuta më parë në zonën e Selitës në Tiranë, tek stacioni i fundit i ‘Tiranës së Re’ pas një sherri mes…

MINUTA E FUNDIT/ Të shtëna me armë zjarri në kryeqytet, dyshohet për një të plagosur

Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pak minuta më parë në zonën e Selitës në Tiranë. Nga të shtënat dyshohet për një person të plagosur. Forca të shumta…

ZBARDHEN PËRGJIMET/ Bashkëshorti i kërkon ndihmë punonjësit të mobilerisë

“Ta mbys deri sa mem mbyt“. Report Tv ka siguruar audion ekskluzive të Sadetin Sulës shkodranit që për të vrarë gruan përdori punëtorin e mobilerisë Fatjon Karmeshtan. Sipas kësaj audio dëgjohen teksa Sadetin…

Zëvendëskryeministrja Mesi takim me ambasadorin turk për “shpëtimin” e Xhamisë së Plumbit

Zëvendëskryeministrja Mesi, ka vizituar Xhaminë e Plumbit, Shkodër. Kjo xhami shërben si monument kulture, pasi në të është mbajtur “Falja” e parë pas viteve të tëra ateizmi në vendin tonë.…

Ministrja e Drejtësisë Gjonaj: Brenda shkurtit hapet burgu i ri në Shkodër

Burgu i Shkodrës do të hapet brenda muajit shkurt. Lajmi është dhënë nga ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj gjatë nj seance dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian. Duke folur për…

Makina del nga rruga dhe perplaset me nje shtylle betoni, vdes ne vend 20- vjecari

Më datë 15.02.2018 në aksin rrugor Cërrik- Mollas shtetasi A.Xh., 20 vjeç banues në fshatin Shtëpanjë duke drejtuar mjetin me targa AA 931 HR ka dalë nga rruga dhe është…

PASURIA E GJYQTARËVE/ Vazhdojnë të blejnë shtëpi e makina me “para të dhuruara”

Gjyqtarët shqiptarë vijojnë të befasojnë me deklaratat e pasurive. Gjyqtarja e Gjykatës Administrative e Shkallës së Parë të Tiranës, Mimoza Brahimi, rezulton se ka marrë një kredi me vlerë 42…

VIDEO/ Qëllojnë me armë në mes të qytetit, arrestohen në kohë rekord nga policia (emrat)

Më datë 15.02.2018, rreth orës 14.30, tre shtetas në bashkëpunim me njëri- tjetrin në lagjen Varosh të qytetit të Lezhës, pranë hyrjes se një tuneli poshtë kalasë së qytetit, kanë…