MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën mërkurë, 18 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim mesataretë pasuara nga rreshje shiu në fomrën e stuhive në zonat malore dhe zonën qëndrore pasdite . Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 -5 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në veri.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 12/27°C
Zona e ulët 13/28°C
Zona bregdetare 16/26°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari