MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën mërkurë, 17 gusht 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      15/33°C
Zona e ulët         15/37°C
Zona bregdetare  19/34°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari