MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën mërkurë, 11 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim të pasuara nga reshje shiu lokale në skajet verirorë në mesditë. Era do të jetë me drejtim Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore       9/26°C
Zona e ulët          10/28°C
Zona bregdetare  13/26°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari