MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e premte 1 korrik 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira mesatare në verilindje – juglindje dhe stuhi lokale. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7  m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      17/34°C
Zona e ulët          18/37°C
Zona bregdetare  21/36°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari