MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 9 prill 2022…

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe kthjellime . Era do të jetë me drejtim Jug -Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3- me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore       7/18°C
Zona e ulët          8/23°C
Zona bregdetare  10/22°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari