MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 30 prill 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave gjatë ditës të pasuara nga reshje lokale në zonat përreth maleve. Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 8/20°C
Zona e ulët 11/24°C
Zona bregdetare 12/23°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari