MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 13 gusht 2022…

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në mesditë dhe pasdite . Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 12/25°C
Zona e ulët 14/29°C
Zona bregdetare 19/30°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari