MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 11 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime në dhe vranësira në bregdet, ndërsa në zonat malore do të jetë me vranësira të pasuara nga reshje shiu.  Era do të jetë drejtim Veri-Lindje me shpejtësi  8 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje graduale.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      13/22°C
Zona e ulët          14/29°C
Zona bregdetare  16/28°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari