MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 28 janar 2022…

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje të pakta shiu në zonën perëndimore dhe reshje bore në Jug-Lindje. Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje .

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore -4/8°C
Zona e ulët -3/13°C
Zona bregdetare 2/14°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari