MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 17 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në mesditë të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në veri-perëndim , zona qëndrore.  Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në veri.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      14/28°C
Zona e ulët          16/33°C
Zona bregdetare  18/31°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari