MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 11 qershor 2021…

Moti për ditën e premte, 11 qershoir 2021, do të jetë me kthjellime në zonën bregdetare dhe vranësira në shim me rreshje shiu dhe stuhi me rrebeshe në mesditë. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:

Zona malore 11/27°C
Zona e ulët 13/29°C
Zona bregdetare 15/26 °C /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/