MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë 7 shtator 2021…

Moti për ditën e martë, 7 shtator 2021, do të jetë kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat:


Zona malore 13/26°C
Zona e ulët 14/32°C
Zona bregdetare 18/30 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari