MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 3 maj 2022…

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në mesditë. Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta në bregdet.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 6/15°C
Zona e ulët 10/18°C
Zona bregdetare 10/19°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari