MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 26 prill 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në veri në mesditë. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 6/23°C
Zona e ulët 8/25°C
Zona bregdetare 10/23°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari