MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 19 korrik 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore pasdite. Era do të jetë drejtim veri-Lindje me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 13/30°C
Zona e ulët 15/37°C
Zona bregdetare 18/34°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari