MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 11 janar 2022…

Moti për ditën e martë, 11 janar 2022, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje bore në Jug-lindje. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes dhe rritje në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore -2/4°C
Zona e ulët 3/13°C
Zona bregdetare 7/14°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Open

Close