MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 30 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira  të pasuara nga rreshje shiu të pakta në zonën veriore dhe veriperëndimore.  Era do të jetë drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4  me lartësi vale 1,3 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      10/24°C
Zona e ulët          11/28°C
Zona bregdetare  14/27°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari