MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 25 korrik 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në zonat malore  pasdite. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      17/38°C
Zona e ulët         15/40°C
Zona bregdetare  22/37°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari