MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë 20 shtator 2021…

Moti për ditën e hënë, 20 shtator 2021, do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu në zonën Jug-perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jug me shpejtësi deri në 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5 deri në 2,0 metër në det hapur. Temperaturat parashikohen.

Temperaturat:

Zona malore 14/27°C
Zona e ulët 16/30°C
Zona bregdetare 18/28 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

ShkodraWeb Channel

Open

Close