MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 20 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në  juglindje . Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      12/29°C
Zona e ulët          14/33°C
Zona bregdetare  18/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari