MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 17 janar 2022…

Moti për ditën e hënë, 17 janar 2022, do të jete me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe reshje të apkta shiu në zonën Jug-perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rrijte në mëngjes dhe rënie në mesditë .

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore -2/7°C
Zona e ulët 2/15°C
Zona bregdetare 6/14°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari