MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë 11 tetor 2021…

Moti për ditën e hënë, 11 tetor 2021, do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu me rrebeshe të izoluara. Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 2.0 metër në det hapur. Teemperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:


Zona malore 8/14°C
Zona e ulët 15/22°C
Zona bregdetare 16/21°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari