MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte 30 dhjetor 2021…

Moti e enjte, 30 dhjetor 2021, do të jetë me kthjellime dhe mjegull të dendura në orët e para të mëngjsesit. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë si më poshtë

Temperaturat:


Zona malore 2/10°C
Zona e ulët 4/16°C
Zona bregdetare 7/16°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari