MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë për ditën e enjte, 29 tetor 2020…

Moti për ditën e enjte, 29 tetor 2020, do të vijojë me kthjellime dhe vranësira mesatare ku nuk përjshtohet mundësia e reshjeve të izoluara në Jug. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim (NW) me shpejtësi maksimale 7-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.


Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 7/19°C

Zonat e ulëta 10/22°C

Zonat bregdetare 13/21°C  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

Mbështet ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Channel