MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 19 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie .

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 10/23°C
Zona e ulët 12/27°C
Zona bregdetare 14/25°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari