MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 3 korrik 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira të pakta. Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7   m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3  me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore      17/37°C
Zona e ulët          18/39°C
Zona bregdetare  22/37°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari