MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 15 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në zonën perëndimore, ndërsa në zoant malore do të kemi reshje shiu dhe stuhi në mesditë dhe pasdite . Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 10/24°C
Zona e ulët 12/27°C
Zona bregdetare 13/25°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari