MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë ditën e shtunë, 7 nëntor 2020…

Moti për ditën e mërkurë, 7 nëntor 2020, do të jetë me kthjellime dhe vranvsira të pakta në zonat malore. Era do të jetë jetë me drejtim Veri-Veri-perëndim me shpejtësi deri në 7 -10 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0.5 deri në 1.0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të konsiderueshme në mëngjes.


Temperaturat:

Zona malore 2/18

Zona e ulët 5/22

Zona bregdetare 9/22 gradë Celcius. /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

ShkodraWeb Channel
ShkodraWeb Channel