MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, çfarë ju ka rezervuar kjo fundjavë për planet tuaja…

Moti për ditën e shtunë, 21 nëntor 2020,  do të jetë me vranësira deri mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje bore të pakta në Veri- lindje dhe Jug- lindje . Era do të jetë jetë me drejtim Veri- lindje me shpejtësi deri në 15 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1.0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.


Temperaturat:

Zona malore 1/7

Zona e ulët 4/16

Zona bregdetare 8/16 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

Mbështet ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Channel