MINUTA E FUNDIT – Zgjidhet ngërçi i pikave të kontratës, Herald Marku zyrtarisht pjesë e Vllaznisë

Tashmë nuk ka më dilema, Herald Marku është zyrtarisht i Vllaznisë. Një gjë e tillë është konfirmuar nga vetë klubi shkodran përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare.

Mesfushori shkodran mbylli dje marrëveshjen me Partizanin dhe sot firmosi një kontratë 1-vjeçare me të drejtë zgjatjeje dhe një vit tjetër me Vllazninë.


Ja njoftimi i klubit Vllaznia për këtë blerje të rradhës:

KF Vllaznia ka kënaqësinë të njoftojë arritjen e akordit me futbollistin Herald Marku.

Mesfushori shkodran rikthehet nê skuadrën tonê sërish duke firmosur një kontratë njëvjeçare, me të drejtë zgjatje edhe për një vit tjetër.

KF Vllaznia i uron Heraldit një përfaqësim sa më dinjitoz të fanellës kuqeblu dhe të gjithë sëbashku të përjetojmë të tjera emocione suksesesh.

Mirë se erdhe në shtëpinë tënde Herald Marku!