ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

MINUTA E FUNDIT/ Policia e Shtetit vë në pranga 3 persona, një shpallet në kërkim për ngjarjen ku humbi jetën kreu i njësisë administrative (emrat)

Policia e Vlores ka zbardhur ngjarjen e djeshme në Selenicë, ku mbeti i v.rare kreu i Njesise Kote, Argjil Gjoka. Mengjesin e sotem, policia ben me dije se ka vene ne pranga tre autoret e dyshuar dhe ka shpallur ne kerkim nje tjeter.

Ne pranga jane vene Arif Bejtaj 19 vjec; Jace Bejtaj, 22 vjec dhe Namik Bejtaj 30 vjec. Nderkohe qe ne kerkim eshte shpallur Mersin Bejtaj 32 vjec.

‘Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin për motive të dobëta kanë tentuar të v.rasin me a.rmë zjarri tip pistoletë dy vëllezërit F. O. dhe A. O., (70 dhe 65 vjeç), por pas ndërhyrjes për të shuar konfliktin humbi jetën Kryetari i Njësisë Administrative Kotë, shtetasi A. Gj”- njofton policia.

NJOFTIMI

Arrestohen në flagrancë 3 shtetas, shpallet në kërkim 1 tjetër.

Më datë 11.06.2019, rreth orës 14:20, në fshatin Petë të Selenicës, pas një konflikti me armë zjarri midis disa personave, janë plagosur shtetasit A. B., 19 vjeç dhe A. Gj., 51 vjeç, ku si pasojë ky i fundit ka humbur jetën në Spitalin e Vlorës.

Pas hetimeve të kryera, dëshmive dhe provave të administruara, Policia ka zbardhur ngjarjen, duke vënë para përgjegjësisë penale autorët e dyshuar:

• N.B., 30 vjeç (arrestuar).

• J.B., 22 vjeç (arrestuar).

• A.B., 19 vjeç (arrestuar).

Të tre këta shtetas janë me banim në fshatin Mavrovë.

Gjithashtu është shpallur në kërkim shtetasi M .P. (B), 32 vjeç, banues në Vlorë dhe po punohet për kapjen e tij.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin për motive të dobëta kanë tentuar të vrasin me armë zjarri tip pistoletë dy vëllezërit F. O. dhe A. O., (70 dhe 65 vjeç), por pas ndërhyrjes për të shuar konfliktin humbi jetën Kryetari i Njësisë Administrative Kotë, shtetasi A. Gj.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve iu referuan Prokurorisë, për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese” kryer në bashkëpunim dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.

Loading...
Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.