MINUTA E FUNDIT – Pak orë para protestës së nesërme nga Berisha, Lulzim Basha njofton konferencë urgjente për mediat

Kur na ndajnë pak orë nga protesta e thirrur nga Sali Berisha para selisë së PD, kryedemokrati Lulzim Basha ka njoftuar se do të zhvillojë një deklaratë për mediat sot në orën 17:30.

Kujtojmë që sot në mesditë në selinë e PD shkoi Sali Berisha dhe një grup deputetësh që e mbështesin atë. Ata kërkuan që të futeshin brenda selisë, por dyert ishin të mbyllura.


Ish-kryeministriBerisha akuzoi kreun e PD-se Lulzim Basha se e ka kthyer selinë e PD-së “në bunker burg”.

Open

Close