MINUTA E FUNDIT/ Hidhet në erë makina e një shtetasi në Fushë Krujë, ishte parkuar në oborrin e shtëpisë…(emri)

Një makinë e parkuar në oborrin e shtëpisë është hedhur në erë natën e kaluar. Ngjarja ka ndodhur në Fushë Krujë dhe shenjestër ka qenë mjeti në ponësi të shtetasit Afrim Çeku. Ky i fundit mësohet se nuk ka precedent penalë dhe ndonjë problem tjetër. Fatmirësisht, nuk raportohet për dëme në njerëz por vetëm dëme materiale. Zona e Fushë Krujës njihet për ngjarje të tilla, të cilat janë mjaft të shpeshta. Më poshtë, njoftimi i policisë mbi ngjarjen.

Njoftimi i Policisë


Më datë 27.03.2019, rreth orës 23:10 , në fshatin Hasan , Fushë Krujë, në automjetin e shtetasit A.C., të cilin e kishte parkuar në oborrin e banesës së tij , është vendosur një sasi lendë e dyshuar plasëse , e cila ka shpërthyer dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ ëve