MINUTA E FUNDIT/ Gjendet trupi i pajetë i 25 vjeçares, ishte pjesë e grupit të turistëve që u bllokuan në kanion…

Disa turistë shqiptarë janë bllokuar në Kanionin e Holtës. Shkak për bllokimin mësohet se janë bërë prurjet e shumta të ujërave nga shiu. Forcat e policisë dhe zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje. Bëhet me dije se me tre prej turistëve ka humbur kontakti. Sipas News 24, nga kerkimet eshte gjendur trupi i pajete i nje vajze 25 vjeçare. Ajo është Tila Sallaku 24-vjeçe nga Lushnja. Ndërkohë që vëllai i saj dhe miku i familjes 50-vjeç janë shpëtuar.Nderkohe pritet nje reagim zyrtar nga ana e policise per me shume detaje mbi ngjarjen e rende.


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal