Mbushet viti nga vdekja makabre e Arditit, deputetja e PD e kujton me nje mesazh prekes

Shkruan ne Facebook deputetja e PD Mimoza Hajdarmataj:  Cfarë ban afër makinës time mistrec… !?! Sepse veç te mirët kanë makina t’bukura zotni… Unë shes andrra zotni, …a e don nji andërr. Ato me lumtuni i kam lirë,…
….” Arditi i parritun”
Sot një vit , nga fundi tragjik i adoleshentit nga Tropoja Ardit Gjokjaj. Vrasje e pastër e mafies në pushtet dhe e pushtetit vënë në funksion të saj. Arditi një i ri shëmbullor në cdo vlerë, është precedenti më dramatik i thundrës së mjerimit, nën të cilën e ka zhytyr kjo qeveri dhe rilindasit, Shqipërinë dhe shqiptarët.1 vit mungesë drejtësie për një vrasje makabër…
…ëndrra të varrosura….jetë e ndërprerë në mes.
Vënien e drejtësisë dhe zbardhjen e kësaj vrasjeje e ka bllokuar shteti duke lënë të tronditur thellë shpirtrat e prindërve, të afërmve dhe miqve të Arditit. Drejtësia e Zotit nuk do mungojë për Arditin e parritur. /ShkodraWeb/