Izet Haxhia sulmon ashper Sali Berishen por…edhe Spartak Ngjelen

Shkruan ne Facebook Izet Haxhia, ish- truproje e ish- kryeministrit Berisha: “Do pranoja me mire te beja harakiri ,sesa te jetoje nje Pleqeri si ajo Sales e Spartak Ngjeles. Njeri me i lajthitur se tjetri. Sala na paska dale kokulur nga parlamenti se dy debutete te PD paskan shitur voten. Dhe kush e thote kete ,nje kriminel qe nuk ju. Nxi as skuq surrati asnjëherë per krimet qe beri, per sistemin e te keqes qe instaloj.
Ai qe jo me larg se pese vite bente transferta debutesh, sikur parlamenti te ishte mercato futbolli ,tani u ndieka i turperuar..Çfare hipokrizie. Ndersa ky derdimeni me puro e sekretare bjondina (qe i mban per fasade , si Zeni ka Arminen , per te mbuluar devijimet hormonale) ,njehere na ngrinte Ramen ne qiell si reformator e ‘groposte ‘ Liken si te korruptuar, Tani na ndodh e kunderta..
Rama duhet te ike e Likja te mbese. Ne fakt te ishte per mua duhet te ikin te gjithe, Deri sa doli qeveria e re ishte mbrojtesi me i flaket i Rames ,tani qe nuk mori gje nga tepsia eshte bere armiku nr Njesh. Ky eshte morali i politikes e çdo gjeje qe ndertuam keto 27 vite. Shifni keta dy legena te matufepsur ,e meqe ata nuk turperohen ,duhet te turperohemi neve qe kemi bashkeatdhetar te tille.”. /ShkodraWeb/