Isa Mustafa nis betejën me Covid-19, ja si paraqitet gjendja e liderit të LDK-së dhe mesazhi që jep

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka bërë me dije se është konfirmuar pozitiv me COVID-19. Përmes një publikimi në Facebook, Mustafa thotë se nuk ka asnjë shqetesim shendetesor, përveç një plogështie.

Ai njofton se fatmirësisht, se anëtarët e tjerë të familjes nuk janë të prekur. Teksa njofton se në ditët në vazhdim do të qëndrojë i izoluar, Mustafa apelon qytetarët për kujdes maksimal.


“Sot, pas analizave te kryera, kam rezultuar pozitiv me Covid-19. Përveç një plogështie, nuk vërej ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor. Anëtarët e tjerë të familjes nuk janë të prekur. Ditet në vijim to të jem i izoluar. Apeloj te të gjithë për kujdes maksimal”, ka shkruar Mustafa.

 ABCOM ║ VODAFONE