Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta pas një ataku kardiak legjenda e skuadrës shqiptare…

Lajm i trishtë për futbollin shqiptar, ish-trajneri, lojtari dhe njëkohësisht administratori i AF Luftëtari, Mustafa Hysi, ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak.

Një lajm i hidhur ky për futbollin gjirokastrit dhe jo vetëm, ku Hysi ishte simbol i klubit Luftëtari në vitet ’80. Gjithashtu Mustafa Hysi ka trajnuar për shumë sezone skuadrën gjirokastrite, si në Kategorinë Superiore, edhe në Kategorinë e Parë, nga ku e ka shpallur dhe kampion.


Futbolli shqiptar sot është në zi, pasi humbi një figurë të njohur si Mustafa Hysi. Një lojtar që la gjurmë në futbollin shqiptar dhe një drejtues me vizion.