EMRAT – Asambleja e PS- së zgjedh 6 antaret gra të Kryesisë së re, fitojnë ministret e Ramës…

Asambleja e Partisë Socialiste ka votuar dhe ka zgjedhur 6 gratë anëtarë të Kryesisë së PS. Nga 10 kandidate emrat fitues që kanë marrë besimin e Asamblesë së PS për anëtare të Kryesisë janë si më poshtë:

Olta Xhaçka


Belinda Balluku

Evis Kushi

Ogerta Manastirliu

Blerina Gjylameti

Mimi Kodheli

Kandidatet që nuk fitojnë garën për Kryesinë e PS janë Ermonela Felaj, Milva Ekonomi, Klotilda Ferhati dhe Almira Xhangulla.