FOTO/ Acarohet situata në protestën e opozitë para Kuvendit, protestuesit përplasen me kordonin policor…

Situate e acaruar ne protesten e opozites para Kuvendit. Protestuesit serish kane tentuar te cajne kordonin e policise, ndersa hidhen vazhdimisht kapsolla. Policia ka bere thirrje per qetesi, mobilizohen efektivet.

Garda ben thirrje per ndalimin e hedhjes se shashkave dhe kapsollave. “I nderuar zoti Bardhi, merrni masa te menjehershme per nderprerjen e veprimeve te dhunshme. Po demtohen punonjësit e policise. Policia do te nderrmarr masa per shperndarjen e tubimit”.


“Ne do të vazhdojmë të protestojmë. Sot më shumë se kurrë ne jemi të vendosur për të ecurit përpara dhe për të mos u ndalur në asnjë moment”, është shprehur Kryemadhi para protestuesve.