FOTO/ 22- vjecari qe tentoi te hidhej nga pallati ne Shkoder vuante nga…dashuria

Xhevahir Balaj, 22- vjecari nga Klosi i Burrelit kishte ardhur ne Shkoder prej 3 javesh me shpresen e pajitimit me nje vajze, e cila sipas gjasave nuk i eshte pergjigjur pozitivisht. Te gjitha perpjekjet e djait kane shkuar dem dhe ne fund ka zgjedhur veteflijimin duke u ngjitur ne nje pallat ne hyrje te Shkodres tek vendi i quajtur Bexhisteni.
Nuk eshte e qarte se kush ka njoftuar, por mendohet se banoret e pallatit, te alarmuar kane njoftuar policine. Ajo ka mberritur ne vendngjarje bashke me nje ambulance dhe pas negociatave e kane bindur Xhevahirin te mos ndermarre veprimin ekstrem. Me pas, djaloshi eshte ulur nga pallati i shoqeruar nga uniformat blu, te cilat e kane derguar ne polici per te sqaruar rrethanat e ngjarjes. Mesohet se gjithe tentativa e vetevrasjes ne emer te dashurise se pakthyer nga vajza, ka zgjatur rreth 1 ore. /ShkodraWeb/