EMRAT – Policia aksion gjatë natës, vihen në pranga 6 persona dhe një shpallet në kërkim, ja çfarë rëndon mbi ta…(foto)

Efektiva të Policisë së Shtetit në DVP Gjirokastër në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Tepelenë dhe të Stacionit të Policisë Memaliaj, organizuan dhe finalizuan aksionin “Vasjari”, ku si rezultat i tij, u prangosën në flagrancë shtetasit :


Ramiz Jahaj, 45 vjeç, banues në Vlorë;

Mikel Ziflaj , 26 vjeç, banues në fshatin Amanikaj, Memaliaj;

Leonidha Kociaj 55 vjeç, banues në Mallakastër;

Sefer Dukaj, 30 vjeç, banues në Vlorë;

Mbështet Shkodraweb Media në misionin e vet! FALEMINDERIT!

Marjano Beta 20 vjeç, banues në fshatin Vasjar, Memaliaj dhe

Ervin Saka , 30 vjeç, banues në Memaliaj.

Gjithashtu u shpall në kërkim dhe një shtetas tjetër.

Këta shtetas në bashkëpunim me njeri-tjetrin në vendin e quajtur Mogila, në një banesë të pabanuar po përpunonin dhe paketonin 103 kg lënde të dyshuar na.rkotike Ka.nabis Sa.tiva, me qëllim transportimin në drejtim të qytetit të Vlorës.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda na.rkotike, një ar.më zjarri pistoletë TT, 3 automjete, 11 telefona celularë, një peshore mekanike, një sasi parash dhe numra të ndryshëm telefonash.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për hetime të mëtejshme, për veprat penale “Mbajtja pa leje e ar.mëve luftarake dhe municionit” dhe “Prodhimi dhe shitja e lëndëve na.rkotike” e kryer në bashkëpunim.


REKLAMAT NË KËTË FAQE, JANË I VETMI BURIM PËR TË GARANTUAR PAVARËSINË, PAANËSINË DHE PROFESIONALIZMIN E KËSAJ MEDIA. NËSE KENI MIRËSINË NË KËTO REKLAMA, JU NA JEPNI NJË MBËSHTETJE TË ÇMUAR! FALEMINDERIT!

Fibank Albania