EMRAT – “Deputetë të Bashës”, ja cilët të zgjedhur demokratë iu bashkuan protestës së thirrur nga Sali Berisha

Përveç shqiptarëve që iu bashkuan në mënyrë masive protestës së thirrur nga Partia Demokratike dhe Shoqëria Civile, tubimit madhështor të 7 korrikut i janë bashkuar edhe deputetët që deri më tani nuk i kanë qenë në krah të kreut të PD-së, Sali Berisha.

Në protestë ishin të pranishëm shumë deputetë që njihen si të ‘Bashës’.


Më poshtë, emrat e disa prej deputetëve që ishin të pranishëm, por besohet se edhe të tjerë deputetë kanë qenë të pranishëm në tubim, por nuk janë ekspozuar.

Deputetët që iu bashkuan protestës:

Merita Bakiu

Emilja Koliqi

Greta Bardeli

Ilda Dhori

Lindita Metaliaj

Flamur Hoxha

Ramadan Lika

Zef Hila

Dhurata Çupi

Saimir Korreshi

Fatjon Veizaj

Jorida Tabaku

Alfred Rushaj

Grida Duma

Ervin Salianji

Xhelal Mziu

Bledion Nallbati

Dashnor Sula

Kastriot Piroli

Lefter Gështenja