EMRAT+VIDEO – Cilët janë bashkëshortët që humbën jetën në Kryebushat të Shkodrës, kush është 27 vjeçari që u përfshi në aksident

Rreth orës 11:20, në rrugën nacionale Shkodër – Lezhë, në vendin e quajtur “Kryebushat”, një automjet tip “Volkswagen”, me drejtues shtetasin David Gjonaj, 27 vjeç, është përplasur me një motomjet, në të cilin udhëtonin 2 shtetas të huaj polakë (turistë).

Si pasojë e përplasjes kanë ndërruar jetë drejtuesi i motomjetit, shtetasi Wolodymir Makovski, 45 vjeç dhe pasagjerja në motomjet, shtetasja Marta Makovski, 42 vjeçe.


Drejtuesi i automjetit, shtetasi David Gjonaj, është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Shkodër, për veprime të mëtejshme procedurale. Nga kryerja e alkool-testit ndaj drejtuesit të automjetit, shtetasit David Gjonaj, ka rezultuar se nuk kishte konsumuar alkool.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryhen veprimet për sqarimin e rrethanave të aksidentit.