Dy shqiptarë “çajnë ferrën”, ikin nga burgu grek bashkë me një maroken dhe një egjiptian…

Alarm në burgun grek në zonën e Tiryns (Tyrinth) këtë të mërkurë, ku kanë “çarë ferrën” katër persona të dënuar, mes tyre dy shqiptarë. Sic raporton “Kathimerini“, katër të burgosur janë arratisur, e sipas burimeve nga policia, ata janë dy shqiptarë, një maroken dhe një egjiptian.


Policia ka nisur një aksion të gjërë kerkimi. Ka qene numerimi ne orarin e drekes qe ka pikasur mungesen e te burgosurve, raporton Panorama. Ky është incidenti i dytë në këtë burg brenda disa javësh. Në fillim të korrikut, nje tjeter i burgosur u arratis.

Për të afishuar reklamën apo njoftimin tuaj në ShkodraWeb Media mund të kontaktoni duke klikuar ShkodraWeb Media dhe menjëherë do të kontaktoheni nga stafi. ShkodraWeb Media ju mirëpret!