“Do të hymë në fushë vetëm për 3 pikët”, trajneri Brdariç i Vllaznisë i qartë para ndeshjes me Tiranën: Jo vendimtare…

Vllaznia do të luajë pasditen e së shtunës në “Air Albania” ndaj Tiranës kryesuese ndeshjen e rradhës për kampionat. Kuqeblutë e kanë përgatitur në Durrës këtë sfidë dhe atmosfera në rradhët e tyre duket shumë positive.

Duke folur për mediat në këtë pragndeshje, trajneri Thomas Brdariç është shprehur se me vetëbesim, Vllaznia do t’ia dalë të marrë rezultatin e duhur në këtë takim shumë të rëndësishëm.


“Çdo gjë ka vijuar mirë në këto ditë stërvitje, djemtë janë stërvitur me dëshirë dhe janë gati për ndeshjen e parë. Është një sfidë shumë e rëndësishme, pasi përballemi me skuadrën më të fortë, por ne do të hymë në fushë vetëm për 3 pikët.

Pavarësisht rëndësisë që ka ky takim, nuk është vendimtar për fatet e sezonit, pasi është vetëm java e 16 dhe janë edhe 20 ndeshje më pas. Synimi ynë është të luajmë mirë dhe nëse shoqërohet me 3 pikë, do të quhej 100% mision i realizuar.

Ajo çfare do t’u kerkoje une lojtareve te mi, eshte thjesht te luajne me vetebesim se mund t’ia dalin te marrin ate qe duan dhe nese e bejne kete gje, jam i bindur tek suksesi.

Ne e dime se çfare rendesie ka kjo ndeshje per te dy skuadrat dhe per tifozerite dhe prandaj do te mundohemi t’i kenaqim te gjithe. Ne loje jane tre pike shume te rendesishme. Do te japim maksimumin tone ne fushe per kete sfide, por kampionati eshte i gjate dhe duhet te fokusohemi fillimisht tek sfida me Tiranen”- eshte shprehur ai.