DETAJET/ Policia vë në pranga dy persona, ja për çfarë ishin shpallur në kërkim…

Policia e Tiranes ka vene ne pranga dy persona qe ishin te shpallur ne kerkim. Gjatë orëve të fundit kapen dhe ndalohen nga Komisariati i Policisë Nr.2, dy personat e kerkuar, M. E., 25 vjeç, banues në Tiranë, i akuzuar per “Mashtrim” dhe A. S., 39 vjeç, banues në Tiranë, i akuzuar per “Mbajtja pa leje e ar.mëve luftarake dhe municionit”.


NJOFTIMI

Komisariati i Policisë Nr.2 në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, gjatë orëve të fundit kapi dhe ndaloi dy persona të shpallur në kërkim, konkretisht shtetasit:

– M. E., 25 vjeç, banues në Tiranë.

Ndaj këtij shtetasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka dërguar urdhër për ek.zekutimin e vendimit penal të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë e cila ka caktuar masen e sigurimit ”Arrest me burg”, për veprën penale ”Mashtrim”.

– A. S., 39 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas është person i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar këtë shtetas me 3 vite e 6 muaj burg për veprën penale “Mbajtja pa leje e ar.mëve luftarake dhe municionit”.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur.

Për të afishuar reklamën apo njoftimin tuaj në ShkodraWeb Media mund të kontaktoni duke klikuar ShkodraWeb Media dhe menjëherë do të kontaktoheni nga stafi. ShkodraWeb Media ju mirëpret!